A Szemrédi Közhasznú Alapítvány a Pannonhalmi Diákokért célja, hogy minél több szociálisan rászoruló, tehetséges, szorgalmas és kiemelkedő képességű tanuló számára nyújtson segítséget, és ezáltal elősegítse, hogy részesei lehessenek a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban folyó kiemelkedően magas színvonalú oktatásnak, és olyan szilárd erkölcsi alapállást, lelkiséget és tudást szívhassanak magukba, amelyet a haza és az egyház javára kamatoztathatnak. Az alapitók, Szemrédi Gabriella és dr. Szemrédi Zoltán magyar származású amerikai házaspár, akik a magyar nemzet iránti szeretetből hozták létre az alapítványt.

A Pannonhalmi Bencés Gimnázium és Szakkollégium a magyarság legősibb tanulmányi műhelye és máig az ország egyik legjobb egyházi középiskolája. Több mint ezeréves múltunk hagyományait a jövő keresztény értelmisége számára a folyamatos pedagógiai megújulás jegyében adjuk tovább. A diákok a keresztény nevelés, a magas szintű oktatás és a sokoldalú szabadidős tevékenység során felkészüljenek a keresztény értelmiségi előtt álló feladatokra. Nem csupán a felsőbb tanulmányokra kívánjuk elvezetni őket, hanem arra, hogy teljes emberré váljanak, és otthonra találjanak a teremtett világban. Ezt szolgálja a mára szinte egyedülálló hatnapos tanítási rend és a hétvégéket is magában foglaló nevelési program. Ez a sajátosság egyrészt páratlanul gazdag pedagógiai kínálatnak ad teret, másrészt lehetővé teszi, hogy a jelenlegi határainkon túlról is számos diák válassza alma materéül az iskolát. Diákjaink az érettségi után is összetartó közösségben maradnak, amely szinte családi kötelékként kíséri és segíti őket abban, hogy hazájuk és embertársaik javára szolgáljanak. A pannonhalmi nevelés nem csak a gimnáziumi évekre szól, hanem üzenete az egész életre irányul, és azon is túlra mutat.

Szemerédi Alapítvány

A gazdag programkínálat és a hétvégi kollégiumi ellátás biztosítása ugyanakkor megoldandó pénzügyi kihívást jelent az apátságnak és szülők számára is. Az Alapítvány célja a nehéz anyagi körülmények között felnövő, szegény sorsú vagy árva, de tehetséges, erkölcsös, jó szorgalmú, kiemelt képességű bentlakó tanulók oktatási, nevelési költségeinek támogatása gimnáziumi éveik alatt. Az Alapítvány nem ösztöndíjat oszt ki jó tanulmányi eredményért, hanem elősegíti a kollégiumi bentlakás költségeinek fedezését a szociálisan rászoruló tanulók részére.

Az Alapítvány célja, hogy minél több rászoruló tanuló megfelelő erkölcsi nevelésben részesülhessen, olyan lelkiséget és tudást szívjanak magukba, amelyet kamatoztathatnak az egyház és a haza javára. (Alapító Okirat EZ LINKELVE LESZ II.2.1)

Kuratóriumi elnök:

dr. Juhász-Laczik Tamás László

Székhely:

9090 Pannonhalma, Vár 1.

Nyilvántartási szám:

08-01-0051337

Adószám:

18628137-1-08

Alapító okirat:

Letöltés

Törzsvagyon bankszámlaszáma:

10700031-67962477-52000001

Kiosztható összeg bankszámlaszáma:

10700031-67962477-51100005

Számlavezető bank:

CIB Bank Zrt., 1027 Budapest, Medve u. 4-14.

SWIFT kód:

CIBHHUHB

IBAN bankszámlaszám (HUF kiosztható összeg):

HU88-10700031-67962477-51100005

IBAN bankszámlaszám (HUF alapú törzsvagyon):

HU54-10700031-67962477-52000001

IBAN bankszámlaszám (USD alapú törzsvagyon):

HU46-10700031-67962477-50000005

Szemerédi Alapítvány